Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Slimības
Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Trakumsērga

Kas ir trakumsērga?
Trakumsērga ir viena no bīstamākajām infekcijas slimībām, kas apdraud ne tikai dzīvnieku, bet arī cilvēku veselību un dzīvību. Šīs infekciju slimības ierosinātājs ir vīruss, kas atrodas slima vai inficēta dzīvnieka organismā un galvenokārt izdalās ar siekalām.

Trakumsērgas galvenie izplatītāji ir savvaļas dzīvnieki – lapsas, jenotsuņi, āpši, caunas, vilki, lūši un citi. Cilvēks ar trakumsērgu var inficēties, ja viņu sakož, saskrāpē, apsiekalo vai viņš saskaras ar priekšmetiem, kas nesen aptraipīti ar slimu dzīvnieku siekalām.

Ja cilvēks ir inficējies ar trakumsērgu un nesaņem profilaktiskās imunizācijas kursu (vakcīnu un serumu), tad šī infekcijas slimība 100% ir letāla. Ja pirms ceļojuma un kontakta veikta profilaktiskā vakcinācija pret trakumsērgu, tad pēc iespējamā kontakta ar dzīvnieku nav nepieciešams saņemt profilaktisko imunizācijas kursu.

Riskantie reģioni
Ar trakumsērgu iespējams inficēties visos kontinentos, izņemot Klusā okeāna reģionu. Īpaši piesardzīgiem jābūt, ja vēlaties ilgstoši atrasties riskantajos reģionos vai plānojat aktivitātes dabā, piemēram, medības vai pārgājienus.

Kā izvairīties no inficēšanās ar trakumsērgu?
Efektīvākais veids, kā izvairīties no inficēšanās ar trakumsērgu, ir vakcinācija.

© 2005 - 2019 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Brīvs lapu hostings

Latvijas Reitingi Top.LV