Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Slimības
Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Vēdertīfs

Kas ir vēdertīfs?
Vēdertīfs ir akūta infekcijas slimība, ar kuru iespējams inficēties, uzturā lietojot pārtiku vai ūdeni, kas satur slimības ierosinātājus. Vēdertīfa pārnēsāšanas mehānisms ir fekāli – orālais. Tas nozīmē, ka šīs infekcijas slimības izraisītājs no organisma izdalās ar izkārnījumiem un nokļūst uzņēmīgā organismā caur muti ar ūdeni, pārtiku, rokām, priekšmetiem, ko inficējusi slimā persona, neievērojot personīgo higiēnu.

Riskantie reģioni
Šī infekciju slimība sastopama tropu un subtropu joslās, piemēram, Indijā, Peru, Āfrikas ziemeļrietumu daļā – reģionos, kur vāji tiek ievērotas higiēnas prasības pārtikas sagatavošanā un apstrādē, kā arī ir problēmas ar tīru dzeramo ūdeni. Paaugstināts risks inficēties ar vēdertīfu ir tiem ceļotājiem, kas plāno sava ceļojuma maršrutus ārpus tradicionālajiem tūrisma ceļvežiem.

Kā izvairīties no inficēšanās ar vēdertīfu?
Visdrošākais veids, lai izvairītos no inficēšanās ar vēdertīfu, ir vakcinācija. Vakcīna garantē imunitāti uz trim gadiem. Ceļojuma laikā ieteicams arī dzert tikai vārītu, dezinficētu vai rūpnieciski ražotu ūdeni. Uzturā lietot pārtiku, kas ir termiski rūpīgi apstrādāta.

© 2005 - 2019 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Brīvs lapu hostings

Latvijas Reitingi Top.LV