Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Slimības
Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Gripa

Kas ir gripa?
Gripa ir visā pasaulē izplatīta lipīga, vīrusu izraisīta infekcijas slimība, kas parasti izplatās rudens un ziemas mēnešos. Šai slimībai raksturīga pēkšņa, novājinošu simptomu parādīšanās, piemēram, temperatūras celšanās, galvassāpes, muskuļu un locītavu sāpes, nespēks, kas var ietekmēt visu organismu un līdz ar to arī cilvēka darbaspējas.

Kā izvairīties no inficēšanās ar gripu?
Galvenais un efektīvākais līdzeklis gripas profilaksē ir vakcinācija. Protams, iespējams lietot arī aptiekās pieejamos pretvīrusu medikamentus, taču tie neaizstāj vakcināciju pret šo infekcijas slimību.

Vakcinēties pret gripu ieteicams vienu reizi ik gadu līdz gripas sezonas sākumam. Tas nepieciešams, lai organismā izstrādātos imunitāte.

Katru gadu notiek gripas vīrusa antigēnu pārmaiņas. Tāpēc pirms kārtējās gripas sezonas sākuma gripas vakcīna tiek radīta no jauna, atbilstoši prognozētajam gripas vīrusa tipam. Vakcinācijas efektivitāte ir atkarīga no tā, vai sakrīt cirkulējošie un vakcīnas sastāvā esošie gripas vīrusu celmi, kā arī no vakcinējamās personas vecuma.

Ja cilvēks, kas ir vakcinējies pret gripu, tomēr saslimst, tad šo slimību viņš pārslimo vieglākā formā un bez smagām komplikācijām.

© 2005 - 2019 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Brīvs lapu hostings

Latvijas Reitingi Top.LV