Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


termini
Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Pēdu aprūpe
Kas ir sausais pedikīrs?

Nagu un ādas apstrāde bez ūdens. Atšķirībā no klasiskā pedikīra tajā neizmanto vanniņas – pēdas netiek mērcētas ūdenī. Pēdu ādu un nagus apstrādā ar sauso pedikīra aparātu vai ar speciālām vīlītēm, lieto arī pīlinga krēmu, speciālās attīrošās želejas un kāju maskas. Tā kā pēdas netiek mērcētas ūdenī, sausais pedikīrs ir ļoti saudzējošs ādai un nagiem. Šis pedikīra veids ieteicams cilvēkiem, kuriem ir nelielas ādas vai nagu problēmas, piemēram, pēc izārstētas nagu sēnītes. Šajā periodā cilvēkiem parasti vēl neiesaka mērcēt pēdas. Pēc klienta vēlmes veic nagu lakošanu.

Sauso pedikīru iecienījuši cilvēki, kuriem pēc vannošanās āda kļūst pārāk sausa. Sausā pedikīra rezultāts dabīgi mīkstas un maigas pēdas.

Ārstnieciskais pedikīrs

Ārstniecisko pedikīru veic podiatrijas speciālisti. Šo sauso aparātpedikīru veic tiem cilvēkiem, kuriem ir nagu vai ādas problēmas, piemēram, deformēti vai ieauguši nagi, ādas plīsumi, varžacis, kārpas vai arī sēnīte. Tajā izmanto medikamentus, kas mazina kāju nagu un ādas problēmas. Ja klients vēlas, arī veicot ārstniecisko pedikīru, nagus var lakot vai arī veikt nagu modelēšanu – ar speciālu želeju bojātā naga vietā pieaudzēt jaunu. Veikt nagu modelēšanu iespējams arī tad, ja ir sēnītes infekcija.

Kad ir nepieciešams ārtsnieciskais pedikīrs?

Sēnīšu infekcijas. Dažreiz rodas no tā, ka pēdas visu laiku atrodas apavos. Siltā, mitrā un tumšā kurpju vide ir lieliska augsne kāju un nagu sēnītēm. Sēnīšu infekcija var radīt sausu ādu, tās lobīšanos, čūlas, tulznas un sāpes. Ārstnieciskos un profilaktiskos nolūkos palīdz speciālas tabletes, pilieni, smēres, krēmi un pūderi. Lai izvēlētos piemērotāko – jākonsultējas ar ārstu vai pēdu aprūpes speciālistu.

Sausa āda. Var izraisīt sāpes un dedzinošu sajūtu pēdās. Ādas mikrofloras atjaunošanai palīdzēs nelielās devās lietotas maigas ziepes, kā arī speciālie kāju krēmi un losjoni.

Varžacis un tulznas. Rodas no pēdas beršanās pret apaviem. Šajā gadījumā palīdzēs pareizā izmēra apavu valkāšana vai speciālu, mīkstu ieliktnīšu tajos.

Kārpas. Vīrusi izraisīti ādas izaugumi. Dažreiz tie ir sāpīgi un ja tos neārstē, var izplatīties.

Ieauguši kāju nagi. Problēmas rodas nagam ieduroties ādā. Tas var notikt, ja nepareizi tiek apgriezti/kniebti nagi. Speciālists var palīdzēt likvidēt ieaugušos kāju nagus, lai traumēto vietu sadziedētu.

„Āmurpirksti”. Tos izraisa kustību kontrolējošo cīpslu saīsināšanās. Pirksta locītava aug un stumj pirkstu atpakaļ. Ar laiku, berzējoties pret apaviem locītava kļūst lielāka un stīvāka. Tas var apdraudēt līdzsvaru. Šādos gadījumos līdzēs pietiekoši lielu un brīvu (pareizā izmēra) apavu velkāšana kā arī speciālās pirktu uzmavas. Loti nopietnos gadījumos var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Piepampušas pēdas. Var būt kādas nopietnas saslimšanas signāls. Ja Tev ilgstoši ir piepampušas pēdas un potītes, noteikti konsultējies ar ārstu.


!!! Īpaša pēdu aprūpe ir nepieciešama gadījumos, ja ir diabēts vai perifērās artērijas saslimšana. Abas slimības var izraisīt sliktu asinsriti pēdās. Noberzumi un nobrāzumi var tikt inficēti.

Daudzas kosmētiskās līnijas piedāvā produktus: taukainus krēmus un balzamus sausai ādai, kas mīkstina ādu un ādas sacietējumus, losjonus, kas atsvaidzina nogurušas kājas, krēmus, kas novērš sviedru izdalīšanos un ar to saistīto nepatīkamā aromāta veidošanos, krēmus, kas sasilda nogurušas, salstošas kājas, uzlabo asinsriti. Tiek ražoti arī dažādi vannošanas līdzekļi. Produkti pasargā no sēnīšu slimībām. Liela daļa ir ieteicami diabēta slimniekiem. Piedāvājuma klāstā ir dažādi kāju kopšanas līdzekļi-  no polimēra gēla veidoti aizsargplāksteri, riņķīši, spilventiņi, starplikas, kas mazina spiedienu un berzi.

© 2005 - 2019 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Brīvs lapu hostings

Latvijas Reitingi Top.LV