Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Vakcinācijas dienestā rindas, daudz ērču atrastas intīmās zonās

2009.gada 25.jūnijs.

Pirmajā pēcjāņu darba dienā Vakcinācijas dienestā Rīgā cilvēki drūzmējas vismaz stundu garā rindā, lai atbrīvotos no Jāņu svinību laikā iegūtajām ērcēm un nodotu tās sīkākām pārbaudēm.


Kā atzīst Vakcinācijas dienesta vadītājs Uģis Glāzītis, lielākā daļa pacientu nav bijuši vakcinēti pret ērču encefalītu un pietiekami bieži nav lietojuši specifiskus aizsarglīdzekļus pret ērču un insektu kodumiem. Tāpat viņi nevar sīkāk paskaidrot – kādos tieši apstākļos un kur svinību laikā ērces varētu būt piesūkušās.

 

„Ērces esam noņēmuši ne tikai no kājām, rokām un kakliem, bet atrastas arī ausīs, matos, padusēs un vietās, kur sāk augt kājas,” uzskaita U. Glāzītis. No divdesmitgadīgā Oļega, kas jāņojis Kurzemes pusē, noņemtas uzreiz trīs ērces. Minētais pacients apgalvojis, ka nekādus piemājas džungļus nav apmeklējis, bet Jāņu vakaru pavadījis tiešā ugunskura tuvumā. No ērču kodumiem šāda stratēģija viņu nav pasargājusi.

 

Rīdziniece Anda, kas Jāņus sagaidījusi Rēzeknes pusē, sūdzas, ka viesu pulkā nav atradies neviens pietiekami „skaidrs” svinētājs, kas spētu palīdzēt noņemt ērci, tāpēc ar visu ērci mērojusi pārsimt kilometrus uz Vakcinācijas dienestu Rīgā. Anda arī nolēmusi vakcinēties, lai pasargātu sevi no turpmāka riska.

 

Vakcinācijas dienests atgādina, ka potēšanās pret ērču encefalītu ir visdrošākais veids, kā sevi pasargāt no nopietnas saslimšanas draudiem. Vakcinācijas dienests pieņem apmeklētājus sešas dienas nedēļā Rīgā, Brīvības gatvē 195.
© 2005 - 2020 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Radošais interneta veikals laukos

Latvijas Reitingi Top.LV