Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Nemazinās potēties gribētāju skaits, kas dodas uz eksotiskām valstīm

2009.gada 7.jūlijs.

Ekonomiskā krīze valstī nav mazinājusi to cilvēku skaitu, kas ierodas „Vakcinācijas dienestā”, lai saņemtu potes pirms ceļojumiem uz eksotiskām un tālām valstīm. Ceļotāji visbiežāk vēlas nodrošināties pret saslimšanu ar dzelteno drudzi, malāriju, vēdertīfu un hepatītu A. Tāpat viņi vēlas saņemt oficiālu starptautisko vakcinācijas sertifikātu, jo virknē valstu šis sertifikāts ir jāuzrāda varas iestādēm tūlīt pēc ierašanās.

Ceļotāji joprojām dodas visos iespējamos virzienos, tomēr biežāk kā galamērķis izvēlēta kāda no Āfrikas kontinenta valstīm. „Vidējais potēties gribošais eksotisko valstu apceļotājs ir 20-30 gadus jauns izglītots vīrietis, kas dodas ceļojumā uz vairākiem mēnešiem un viņam līdzi tik vien ir kā viena mugursoma”, klientus raksturo dienesta vadītājs Uģis Glāzītis. Lielākoties ceļotāji ir izglītoti un „Vakcinācijas dienestā” ierodas laicīgi, lai paspētu veikt pilnu nepieciešamo vakcinācijas ciklu.

 

Šovasar potes pirms eksotiskiem izbraucieniem dienestā saņēmuši arī cilvēki, kas dodas, piemēram, ziloņu un antilopju medībās, dažādos rallijos, starptautiskās palīdzības misijās, reliģiskos vai ezotēriskos meklējumos un pat misijas braucienos pievērst vietējos iedzīvotājus kristīgai ticībai.

 

Vakcinācijas dienests atgādina, ka atkarībā no ceļojuma galamērķa ceļotājiem pastāv risks saslimt ar kādu no konkrētajā reģionā izplatītām infekciju slimībām. Sīkāka informācija pieejama dienesta mājas lapā internetā www.vd.lv. Labākais veids kā sevi pasargāt no saslimšanas ir laicīga potēšanās. „Vakcinācijas dienests” pieņem apmeklētājus sešas dienas nedēļā Rīgā, Brīvības gatvē 195.
© 2005 - 2020 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Radošais interneta veikals laukos

Latvijas Reitingi Top.LV