Veselības dienests
RU
  aktuālipar mumsterminiceļotājiemkontaktislimībasreklāma


Aicinam apmeklēt

Aktuāli
Vakcinācijas dienests – Latvijai samazinātas cerības laikus iegādāties vakcīnu pret cūku gripu

2009.gada 27.jūlijs.

SIA „Vakcinācijas dienests„ uzsācis pārrunas ar vakcīnu ražotāju pārstāvjiem par topošās vakcīnas pret tā saucamo cūku gripu iegādi. Dienests gatavs iegādāties vakcīnu pret AH1N1 tipa vīrusu tiklīdz tas būs iespējams. Tomēr „Vakcinācijas dienesta„ vadītājs Uģis Glāzītis pauž bažas, ka Latvijas iedzīvotāji šogad vakcīnas tā arī varētu nesagaidīt.

Glāzītis uzskata, ka „Latvija tiks apdalīta. Ja ražotāji sola vakcīnas iespējams sākt tirgot jau šoruden, tad Latvija to iegādāties varēs vien tad, kad tiks apmierinātas lielo valstu vajadzības, kuras šīs vakcīnas iegādei jau ir rezervējušas prāvus naudas līdzekļus„.

Par šādu iespējamo scenāriju Glāzīša prāt liecina fakts, ka par šī jautājuma risināšanu Latvijā ir atbildīgas vairākas institūcijas, kuras šobrīd nedarbojas saskaņoti un efektīvi. Piemēram, VOAVA tiek reorganizēta, SVA likvidēta un tādēļ bažas raisa fakts, ka funkciju pārdale un dažādas organizatoriskas neskaidrības ietekmē daudzo institūciju savastarpējo sadarbību vakcīnu iegādes jautājumā.

Par nespēju ātri un saskaņoti rīkoties, lai Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt vakcīnas liecina arī līdzšinējā pieredze citu infekciju draudu gadījumos. Atgādinām, ka speciālisti prognozē, ka iespējams - šoziem ar cūku gripu Eiropā saslims vairāki miljoni cilvēku.
© 2005 - 2020 "Veselības dienests". Mājas lapa no "Dators x Dizains" Radošais interneta veikals laukos

Latvijas Reitingi Top.LV