VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

1.decembris – Pasaules AIDS diena

1.decembris – Pasaules AIDS diena

Katru gadu 1. decembrī pasaulē atzīmē AIDS dienu, Tās mērķis – atgādināt par šīs infekcijas slimības aktualitāti un demonstrēt starpinstitucionālu solidaritāti tās mazināšanā.
Ideja par Starptautiskās AIDS dienas atzīmēšanu radās 1988. gadā, lai pievērstu uzmanību dažādām ar šo slimību saistītām problēmām, lai veicinātu izpratni, paaugstinātu izglītības līmeni un mazinātu aizspriedumus par HIV/AIDS infekciju un tās sekām.
AIDS dienā pasaules valstīs notiek informatīvi pasākumi un akcijas, kas vēstī par šīs slimības bīstamo dabu, izplatīšanās ceļiem, par mediķu, zinātnieku un pacientu kopīgu cīņu pret AIDS.
Sākot ar 2011.gadu, AIDS dienas tēma ir: „Virzīties uz nulli: nulle infekciju, nulle diskriminācijas, nulle no AIDS mirušo”.

Pasaules AIDS dienas – 2012 – pasākumu kampaņas mērķis:

– Mudināt sabiedrību plašāk apzināt faktus un zināšanas par IV un AIDS; izmantojot izpratni par HIV, pasargāt sevi un citus no inficēšanās:

– Aicināt sabiedrību būt iecietīgiem pret cilvēkiem, kuri saslimuši ar šo infekciju, pārvarēt aizspriedumus un nepieļaut HIV pozitīvu cilvēku diskrimināciju slimības dēļ:

– Atbalstīt politikas veidotājus, lai pieņemtie likumi un HIV infekcijas apkarošanas politika nodrošinātu ar HIV inficētu cilvēku nodarbinātību un aizsardzību cilvēktiesību jomā;

– Pievērst valstu valdību uzmanību nākotnes investīciju nepieciešamībai HIV profilaksei un testēšanai.

Pasaules AIDS dienas kontekstā ikviens interesents aicināts apmeklēt HIVaware – interaktīvu tīmekļa vietni, kur var iepazīties ar informāciju par to, kas ikvienam būtu jāzina par HIV.
Pasaules AIDS dienas pasākumi atgādina – dzīve ar AIDS nedrīkst būt
dzīve ar ciešanu zīmi!
Pasaules AIDS dienā (World Aids Day) katra valsts informē sabiedrību par šīs infekcijas augsto izplatību valstī, tās profilakses un ārstēšanas iespējām.
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs”(LIC) HIV/AIDS pacientu veselības aprūpes dati:
Kopējais HIV inficēto skaits Latvijā – 5457 pacients;
(dati uz 01. novembri 2012)
HIV/AIDS nodaļas uzskaitē LIC – 3810 pacienti; (dati uz 01. novembri 2012)
AIDS stadijā – 1167 pacienti; (dati uz 1.10.2012.)
Miruši – 655 (AIDS stadijā – 442, pirms AIDS iestāšanās – 213) (dati uz 1.10.2012.)
Bērni, kas piedzimuši HIV inficētām mātēm – 489 bērni.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews