VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

Kā ceļot Covid19 ierobežojumu laikā

Kā ceļot Covid19 ierobežojumu laikā

Droši ceļojiet koronavīrusa uzliesmojuma laikā

Tā kā koronavīrusa (COVID-19) ierobežojumi tiek mazināti un cilvēki atsāk ceļot, ir svarīgi, lai mēs visi izmantotu veselo saprātu, lai pārvaldītu savus riskus.

Lai arī neviena situācija nav pilnīgi bez riska, ir dažas darbības, kuras mēs varam veikt, lai ceļojot aizsargātu sevi un apkārtējos.

Šo norādījumu ievērošana palīdzēs jums saglabāt drošību un aizsargāt citus, kontrolējot vīrusa izplatīšanos. Katra darbība, kas palīdzēs samazināt izplatīšanos, tuvākajos mēnešos samazinās turpmāku vīrusa atdzimšanu.

Pirms ceļojuma:

•                     pārbaudiet konkrētā galamērķa norādījumus, kā saglabāt drošību un novērst vīrusa izplatīšanos

•                     pirms ceļojuma, ja iespējams, lejupielādējiet lietotnes, kas saistītas ar COVID-19 izplatību un reģistrējieties tajās (šīs katrai valstij var būt atšķirīgas)

Lai palīdzētu droši ceļot, ieteicams apsvērt sekojošo:

•                     plānot savu braucienu un pārbaudīt maršrutu

•                     sazinieties ar savu operatoru attiecībā uz iespējamām politikām

•                     atveriet vai turiet atvērtus logus ventilācijai, kur jums tas ir iespējams

•                     regulāri nomazgājiet vai notīriet rokas

•                     izvairieties pieskarties sejai

•                     klepojot vai šķaudot, pārklājiet muti un degunu ar salveti vai elkoņa iekšpusi

•                     atbrīvojieties no atkritumiem, ieskaitot tādus priekšmetus kā lietoti vienreizlietojamie sejas pārklājumi

COVID-19 izplatās pa gaisu ar pilieniņiem un aerosoliem, kurus izelpo no inficētās personas deguna un mutes. Daudzās valstīs likumā ir atcelta prasība valkāt sejas segumus. Tomēr valdība sagaida un iesaka cilvēkiem valkāt sejas segumus daudzās vietās, piemēram, sabiedriskajā transportā.

Jūs nedrīkstat ceļot vispār, ja:

•                     Jums ir kādi COVID-19 simptomi, pat ja tie ir viegli

•                     Esat pašizolējiess COVID-19 simptomu rezultātā vai dalāt mājsaimniecībā vai atbalsta burbuli ar kādu, kam ir simptomi

Ceļojumu un koronavīrusa testēšana

Ja jums ir koronavīrusa simptomi, pat ja tie ir viegli, jums jāpaliek mājās, kamēr jūs gaidat testa rezultātu. Ja jums ir jāatstāj mājas, lai nokļūtu testa vietā, ierobežojiet kontaktu ar citiem cilvēkiem un nekavējoties pēc tam atgriezieties mājās.

Ja iespējams, uz testa vietu ejiet, brauciet ar velosipēdu vai brauciet tikai ar privātu transportlīdzekli. Ja jums ir nepieciešams izmantot sabiedrisko transportu vai izmantojat privātu transportlīdzekli kopā ar citiem cilvēkiem, ievērojiet norādījumus, kā droši ceļot, lai pasargātu sevi, citus pasažierus un sabiedriskā transporta personālu.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews