VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

Līgo priekus nereti sabojā piesūkusies ērce

Līgo priekus nereti sabojā piesūkusies ērce

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Infektoloģijas centrs” Vasaras saulgriežu laikā pēc palīdzības vērsušies daudzi līgo svinētāji. Stacionāra mediķi dažādos diennakts laikos noņēmuši piesūkušās ērces 65 cilvēkiem, bet kopumā laboratoriskai pārbaudei līgotāji nodevuši 79 ērces, lai pārliecinātos, vai kukainis nav inficēts ar ērču encefalīta vīrusu.

Kopš ērču aktivitātes sezonas sākuma (pirmā ērce noņemta 8. martā) Uzņemšanas nodaļā noņemtas ērces 653 pacientiem, uz laboratorisko pārbaudi nosūtītas 1108 ērces. Diemžēl katra ceturtā no 100 pārbaudītajām ērcēm ir bijusi inficēta.

Ērces piesūkšanās rada bažas par divu nopietnu slimību risku – ērču encefalītu un Laimas slimību. Ja pret ērču encefalītu labākā aizsardzība ir savlaicīga vakcinēšanās, tad pret Laimas slimību potes nav. No tās sevi varam pasargāt ar piemērotu apģērbu un līdzekļiem ērču atvairīšanai.

Ja tomēr ērce piesūkusies, tā iespējams ātri jānoņem – vispirms ērcei uzliek spirtā, degvīnā vai smaržās samitrinātu vati, tas atslābinās ērces muskulatūru. Pēc dažām minūtēm ērci satver ar pinceti iespējami tuvu snuķītim, un, ceļot uz augšu, izvelk. Uzmanību, nekādā gadījumā ērcei nedrīkst likt virsū eļļu vai sviestu, jo tas kukainim izraisīs smakšanu un vemšanu, veicinot slimības ierosinātāju iekļūšanu cilvēka organismā.  Ja paši nejūasties pārliecināti par pareizu ērces noņemšanu, labāk meklēt mediķu palīdzību.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews