VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

SIA „Vakcinācijas dienests” var vakcinēties pret dzemdes kakla vēzi

SIA „Vakcinācijas dienests” var vakcinēties pret dzemdes kakla vēzi

Dzemdes kakla vēzis ir pasaulē otrais visizplatītākais vēzis sievietēm. Latvijā pēdējo 10 gadu laikā saslimstība ar dzemdes kakla vēzi ir palielinājusies par 20%. Šobrīd arī mūsu valstī ir pieejama jauna profilakses metode dzemdes kakla vēža ierobežošanā, kā arī dzimumorgānu kārpu novēršanā – vakcinācija, kas paver jaunas iespējas veselības un dzīves kvalitātes saglabāšanai.

Dzemdes kakla vēzis nav jāuzskata par iedzimtu slimību. Ir zinātniski pierādīts, ka 90% gadījumu dzemdes kakla vēzis var rasties, ja ir notikusi inficēšanās ar cilvēka papilomas vīrusu jeb HPV (human papilloma virus). Tas ir ļoti izplatīts vīruss un ar to savas dzīves laikā inficējas līdz pat 80% seksuāli aktīvu cilvēku. Visbiežāk inficēšanās ar HPV notiek jaunībā un parasti to iegūst dzimumkontaktu laikā.

Pastāv vairāk nekā simts HPV vīrusa veidu. Dažu tipu vīrusi var izraisīt dzimumorgānu kārpas, bet citu – pataloģisku šūnu veidošanos, kas savukārt var izraisīt dzemdes kakla vēzi, arī balsenes vēzi, labdabīgus ādas veidojumus. HPV vīruss, kas nokļuvis organismā var arī izzust pats no sevis, neradot kaitējumu, taču, ja infekcija neizzūd, ar laiku attīstās vēzis.

Tā kā ar HPV vīrusu var inficēties arī vīrieši, tad tie var kļūt par potenciālu infekcijas avotu savai partnerei, un infekcijas rezultātā ciest, piemēram, no labdabīgiem ādas veidojumiem, balsenes vēža.

Visā pasaulē speciālisti vakcīnu pret dzemdes kakla vēzi uzskata par ievērojamu zinātnes sasniegumu, jo tā var pasargāt pret vīrusu, kas izraisa šo vēzi. Un tā būtiski palīdzēs samazināt saslimstību un mirstību no dzemdes kakla vēža.

Vakcīna tiek rekomendēta meitenēm un zēniem no 9 – 15 gadu vecumam un jaunām sievietēm no 16 -26 gadiem, lai nodrošinātu imunitāti pret HPV tipiem, kurus satur vakcīna.

Pilns vakcinācijas kurss pret dzemdes kakla vēzi ietver trīs devas (1.pote, 2.pote pēc 2 mēnešiem, 3.pote – pēc 4 mēnešiem).

Lai gan vakcīna pret dzemdes kakla vēzi ir salīdzinoši dārga, tomēr patreiz, lai neliegtu iespēju ikvienam izmantot unikālo profilakses līdzekli cīņā pret nopietno slimību, SIA „Vakcinācijas dienests” Rīgas vakcinācijas kabinetam piedaloties GE Money realizētajā sociālajā atbildības programmā, ir iespējams saņemt bezprocentu kredītu dzemdes kakla vēža vakcīnas iegādei.

Papildus informācija par dzemdes kakla vēzi un bezprocenta kredītu vakcīnas iegādei SIA „Vakcinācijas dienests” Rīgas vakcinācijas kabinetā vai zvanot pa GE Money informatīvo tālruni 8003958 vai arī apmeklējot mājas lapu www.gemoney.lv.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews