VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

Vai Tu jau esi vakcinējies pret hepatītu?

Vai Tu jau esi vakcinējies pret hepatītu?

Vēlējāmies informēt un pievērst Tavu uzmanību nepieciešamībai vakcinēties pret vīrushepatītiem A un/vai B, kas ir mūsdienu medicīnas aktualitāte un arkuruvarsaslimtjebkuršnomums.

Vīrushepatīts A ir viena no tā saucamajām „netīro roku” slimībām. Ar to iespējams inficēties arī uzturā lietojot inficētu ūdeni vai pārtiku, retos gadījumos arī orālā seksa laikā. Īpaši liels risks saslimt ar šo smago aknu slimību ir dodoties ceļojumā uz tropu reģioniem.

Vīrushepatīts B izplatās ar asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem. Inficēšanās iespējama, gūstot ievainojumus ar jau inficētiem priekšmetiem, kā arī asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem nokļūstot mutē, acīs, degunā, uz bojātas ādas, koduma rezultātā vai veicot pīrsingu, tetovējoties, ārstējot zobus, taisot manikīru vai pedikīru. Ar vīrushepatītu B iespējams inficēties arī dzimumkontaktu ceļā.

Atceries, vīrushepatīts B ir 100 reizes lipīgāks par HIV! Inficējoties ar vīrushepatītu B ir nepieciešama ilgstoša un ļoti dārga ārstēšanās. Pēc pārslimošanas iespējama aknu disfunkcija uz visu mūžu. Hepatīta radīto aknu šūnu izmaiņu rezultātā līdz pat 10 % cilvēku attīstās primārs aknu vēzis.

Vakcinējoties var izvairīties no inficēšanās ar vīrushepatītiem A un B. Pie tam tas ir daudzreiz lētāk par ārstēšanos un rehabilitāciju.

Lai izstrādātos imunitāte nepieciešams saņemt:
• 2 vakcīnas devas pret vīrushepatītu A;
• 3 vakcīnas devas pret vīrushepatītu B;
• iespējams arī trīs reizes vakcinēties ar kombinēto vīrushepatītu A un B poti.

Vakcinējies laikus!

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews