VD.lv: tavs ceļvedis labākai veselībai

Reģistrēts pirmais gripas saslimšanas gadījums!

Reģistrēts pirmais gripas saslimšanas gadījums!

Kā ik gadu, arī šogad tuvojas gripas sezona, kurai par pamatu var minēt Latvijā pirmo reģistrēto gripas saslimšanas gadījumu. Pēc statistikas datiem pagājušo gadu ar gripu slimoja vairāk kā 2% Latvijas iedzīvotāju, kas ir daudz vairāk kā pirms diviem gadiem.

Visefektīgākais līdzeklis tam, lai mazinātu iespēju inficēties ar gripu, ir vakcinācija. Tā novērš inficēšanās risku 70-90% gadījumos. Sakarā ar to, ka vakcīnas iedarbība pret vīrusu ir apmēram uz gadu, tad vakcinēties pret gripu nepieciešams ik gadu.

Īpaši ieteicams vakcinēties bērniem no sešu mēnešu līdz 2 gadu vecumam, cilvēkiem ar dažādām hroniskām slimībām un vecākiem par 65 gadiem. Kā arī ikvienam, kas vēlas stiprināt savu imunitāti pret vīrusu.

Gripa ir akūta un sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Par gripas sākšanos liecina – galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu “laušanas sajūta”, aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar sevišķu izplatīšanās ātrumu un izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu, kuru dēļ gripas epidēmijas laikā divas līdz piecas reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

Apsteidz gripu pirms tā nav pārsteigusi Tevi!

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No Comments & Reviews